„Grad Gračanica ostaje posvećen stvaranju okruženja u kojem djeca i mladi imaju priliku da razvijaju svoje potencijale, a porodice dobiju podršku kada im je najpotrebnija. Dugogodišnja saradnja sa SOS Dječijim selima u BiH pokazala je koliko zajedničkim djelovanjem možemo postići konkretne rezultate. Ovaj Memorandum predstavlja dodatni korak u jačanju te saradnje i potvrdu naše zajedničke odgovornosti da gradimo zajednicu koja brine o svakom djetetu“, izjavio je Sadmir Džebo.
„Gračanica je primjer lokalne zajednice koja kontinuirano pokazuje razumijevanje za potrebe djece, mladih i porodica. Potpisivanjem ovog Memoranduma potvrđujemo zajedničku spremnost da nastavimo ulagati u programe podrške djeci i porodicama, razvoj obrazovnih i socijalnih sadržaja, promociju hraniteljstva i jačanje kapaciteta zajednice kako bi svako dijete imalo priliku da odrasta u sigurnom i podržavajućem okruženju. Posebno nam je drago što ovu poruku šaljemo upravo kroz projekciju filma „Dite“, koji snažno podsjeća na važnost porodice i zajednice u životu svakog djeteta“.





