Općinski načelnik Nusret Helić prisustvovao je juče otvaranju 42. Međunarodnog sajma poljoprivrede i prehrambene industrije – SAJAM ŠLJIVE u Gradačcu. Ceremoniji otvaranja prethodio je prijem za učesnike Sajma, predstavnike organa vlasti svih nivoa u BiH, predstavnike ambasada, privrednike i predstavnike kulturnog, sportskog i društvenog života kojeg je na kuli Zmaja od Bosne organizovao načelnik općine Gradačac Edis Dervišagić.
Otvaranje Sajma šljive, koji uz gračanički sajam GRAPOS-EXPO predstavlja jednu od najznačajnijih privrednih aktivnosti u regiji, Načelnik Helić je iskoristio za susrete sa predstavnicima viših nivoa vlasti, kolegama i privrednicima i razgovore o aktuelnim pitanjima na području općine Gračanica.
Takođe, iskoristio je priliku da na sajmištu posjeti predstavnike općine Gračanica.
